Живопис, скульптура і фотографія в серці Києва з 1988 року

КИЛИМ
Сучасний Живопис Наталії Корф-Іванюк

14.12 – 21.01.2019

Презентація о 19.00 14.12.2018

Застеляйте столи, та все килимами,
Радуйся, ой, радуйся, земле, Син Божий народився.

«Добрий вечір тобі, пане господарю!»

(Українська колядка)

14 грудня 2018 року київська галерея Triptych: Global Arts Workshop представляє святкову нову серію монументальних полотен Наталії Корф-Іванюк «KИЛИМ». Яскраві й чарівні, сповнені примхливої гри кольору і форми, живописні «килими» відсилають до прадавнього мистецтва пряжі і народної автентики.

 

Народний килим, створений безіменним майстром, шліфувався з роду до роду без академічних шкіл і вчителів, і є одним з найдавніших художніх традицій на планеті. Повторюваність рослинних та геометричних мотивів, що притаманна племінному та родовому мистецтву – це спроба узагальнити та зафіксувати набутий досвід, передати його майбутнім поколінням. У витворах килимарства закодовано знання про природний світ, про рух небесних тіл та мінливості людської долі. Серед «килимів» Наталії Корф-Іванюк ми впізнаємо весільний, з яскравими квітами на білому тлі, панський, символ соціального статусу та заможності, гуцульскі килими з кутастими візерунками, розлогий святковий, що виблискує самоцвітами.

 

«Мій килим – це не просто гра кольору на площині, а історія зафіксована в символах і знаках. Ідея проекту виникла під час перебування на резиденції «Великий Перевіз», що відбувалася в одноіменному мальовничому селі на Полтавщині. Квітуча багатобарвна природа була постійним джерелом натхнення. У моєму живописному проекті я трансформую архаїчні форми у витвір сучасного мистецтва, тим самим «рятуючи» знайомий з дитинства образ від забуття і втрати актуальності в модерному інтер’єрі», говорить художник Наталія Корф-Іванюк.

Куратор проекту Мирослава Хартмонд зазначає, що «Наталія Корф-Іванюк – представник нового покоління сучасних українських митців, завдяки яким національна ідентичність знаходить принципово нові форми вираження, завойовуючи з кожним роком дедалі більше глядачів за межами України. Цінність даних робіт не тількі в їх піднесеній красі, але й в тому, що їх можна уявити в експозиції найвідоміших мистецьких майданчиків світу. Роботи молодої мисткині говорять про народні традиції сучасною візуальною мовою, і саме цим створюють діалог між поколіннями та надають можливість кожному глядачеві долучитися до таїнства українського декоративного мистецтва».

 

«На відміну від попередніх квіткових серій [Наталії Корф-Іванюк], ця – умисно є трафаретною, квіти стають ретрансляторами голосу минулого, схематизуються і неначе повзуть на стіни, звертаючись до печерних розписів... Геометричні орнаменти Корф-Іванюк, що були найбільш розповсюджені на Поділлі, Галичині, Буковині й Закарпатті, – справжні витвори графічного мистецтва. Тут художниця в довільній формі трактує елементи з побачених нею оригіналів, перетворюючи їх в унікальне філософське послання», зауважує арт-критик Роксана Рублевська.

 

Запрошуємо поринути у світ чарівних «килимів­» Наталії Корф-Іванюк!

Про художницю

Наталія Корф-Іванюк народилася 16 квітня 1985 р. у м. Кременчук, Україна. Навчалася в Полтавському Національному Технічному Університеті  ім. Ю. Кондратюка, кафедра Образотворчого мистецтва. З 2010 року член Національної Спілки Художників України. Роботи поповнюють приватні колекціі України, Росії, Канади, Франції, Німечини, Великої Британії та США. Лауреат І премії Всеукраїнської виставки пейзажу "Меморіал А.І. Куїнджі" м. Маріуполь (2012 р.), Всеукраїнської виставки "Український натюрморт" м. Київ (2013 р.) та ІІІ премії Всеукраїнської виставки «Триєнале живопису – 2013», м. Київ. Учасниця численних персональних та групових виставкових проектів в Україні та за кордоном.

Show More
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Twitter Icon

Triptych: Global Arts Workshop

34 Andriyivskyy Uzviz 

Kyiv UKRAINE 04 070

+38 044 279 0759

+38 050 370 6039

Copyright © 2019 TRIPTYCH: GLOBAL ARTS WORKSHOP. All rights reserved.