Живопис, скульптура і фотографія в серці Києва з 1988 року

В ПОШУКАХ УТРАЧЕНОГО ЧАСУ

Ольга Степанян

21.02 – 06.03.2019

Київська галерея Triptych: Global Arts Workshop представляє першу в Україні персональну виставку монохромних фотографій Ольги Степанян «У ПОШУКАХ УТРАЧЕНОГО ЧАСУ». Переможниця міжнародних конкурсів, що володіє незвичайним художнім голосом, Степанян залучає глядача до химерної гри за допомогою ілюзій і парадоксів.

Лаконічні, на перший погляд, роботи Ольги Степанян ховають в собі безліч історій для кожного глядача. Як печиво «мадлен» з дитинства головного героя циклу романів Марселя Пруста «У пошуках утраченого часу», загадкові і зворушливі кадри фотохудожниці викликають вихор мимовільних спогадів про минуле, звертають погляд глядача всередину. Час циклічний: ми дивимося на дагеротип минулої епохи або ж прямо в дзеркало? У кадрі Ольги Степанян можна зустріти елементи творчості її улюблених фотографів – Родні Сміта, Саллі Манн і Анрі Картьє Брессона: чоловічі ретро-образи в капелюхах-казанках, драматичні портрети, сюрреалістичні жанрові сценки на прикордонній площині узбережжя, де зустрічаються вода, пісок і повітря… але образи, народжені в її об'єктиві, мають самобутню свіжість і динаміку.

«Кожна фотографія – окрема історія. Декорації, костюми я шукаю у знайомих, одяг легко знайти в секонді і потім підігнати на модель (тут мої швейні навички мені дуже допомагають). Я дуже люблю дрібниці, саме з них часом вибудовується цікавий сюжет. Місце для зйомки завжди залежить від ідеї. Коли з'являється ідея, я роблю замальовку, тому зйомка завжди триває недовго, тому що я точно знаю, як все повинно виглядати! Наприклад, «Дівчина з кулею»... це фото я мріяла зробити протягом двох років. Нарешті, мені дали в оренду кулю, яка була неймовірно важка. Довелося найняти машину, вантажників. Приїхавши за місто на локацію, я поставила дівчинку і буквально за пару хвилин з величезного шматка тканини спорудила їй наряд. Вся зйомка разом з підготовкою тривала 15 хвилин. Після цього, вантажники, які з неймовірним інтересом спостерігали за процесом, запитали: «І це все? Заради цього Ви витратили стільки грошей і часу?». «ТАК! Саме так! Воно того варте!» – ділиться Ольга Степанян.

Кадри зроблені за допомогою фотоапарата Canon EOS 5D Mark II на папері Epson Fine Art Paper Hot Press Bright. Fine Art Paper Hot Press Bright - високоякісний матовий носій. Складається з бавовни, який забезпечує довговічність відбитків. Виготовляється без використання кислот, тим самим досягається максимальне збереження відбитків. Забезпечує чудову передачу кольору, деталізацію, високу щільність чорного кольору. Дуже добре підходить для друку художніх робіт. Має двостороннє покриття. Структура покриття – слабо виражена. Колір носія – яскраво білий. Щільність – 300 г / м2.

Show More

Про художницю

 

Степанян Ольга Андріївна народилася в 1984 році в Києві. Закінчила швейне училище в м. Суми. Її знайомство з фотографією почалося в 2009 році, а в 2011 році вона переїхала в м. Черкаси, де живе і працює сьогодні. Брала участь в міжнародному конкурсі Kuala Lumpur International Photo Awards в розділі «Сім'я» і увійшла в топ-25 фіналістів 2017 року. Посіла друге місце в конкурсі парного ню в Монреалі. Другий рік бере участь в баварському культурному фестивалі Arts in Munich. Про творчість Степанян пишуть британські та німецькі видання.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
  • Black Twitter Icon

Triptych: Global Arts Workshop

34 Andriyivskyy Uzviz 

Kyiv UKRAINE 04 070

+38 044 279 0759

+38 050 370 6039

Copyright © 2019 TRIPTYCH: GLOBAL ARTS WORKSHOP. All rights reserved.